Proses Tim Logo Proses Tim Logo
 
Endüstriyel Madde ve Malzeme İmalatı, Ticareti ve Mühendislik Hizmetleri
Proses Tim Logo

Alternative content

Get Adobe Flash player

SATIŞ KURALLARI


1. Firmalar, firma yazısı veya sipariş formu düzenleyerek siparişlerini faks  yoluyla firmamıza ileteceklerdir.

2. Nakliye bedeli müşterilerimize aittir. Aras Kargo ile indirimli fiyat anlaşmamız olup, müşterilerimiz de sözkonusu indirimli fiyatlardan yararlanmaktadırlar.

3. Firmalarındaki usuller veya sevkedilen malın, organizasyon gereği kargo ücretini ödeme görevi olmayan personele teslim edilmesi zorunluluğu olması veya firmaların kargo ücreti ödemekle uğraşmak istememesi gibi nedenlerle, nakliye ücretini direkt olarak Kargo Şirketi’ne ödemek istemeyen firmaların nakliye bedelleri, kargo firmasının adı ve birim nakliye bedeli belirtilerek müşterinin faturasına ilave edilir.

4. Genel uygulama olarak, sipariş edilen mal bedelleri, siparişte peşin olarak, firmamızın banka hesabına yatırılır veya Kredi Kartı ile ödenir.

5. Müşteri pörtföyümüze kayıtlı, bizden sürekli mal alan ve ödemelerinde gecikme yapmamış olan müşterilerimiz; malın teslimini takiben bedelini en geç bir ay içinde banka hesabımıza yatıracaklardır. Bu kapsamdaki müşterilerimiz 1000 TL üzerindeki alışverişlerde kendilerine tanınan vade süresinde ödenmek üzere, malın tesliminde vadeli çek vereceklerdir. Çekler firmanın resmi çeki veya usulune uygun olarak ciro edilmiş müşteri çeki olabilir.

6. Ödemelerinde gecikme yapan firmalar indirimli, vadeli ve çekle ödeme imkanlarından yararlanamazlar. Bu firmaların siparişlerinde 4. maddedeki mal teslim öncesi peşin ödeme uygulaması veya kredi kartı ile ödeme uygulaması yapılır.

7. Ödemelerinde gecikme yapan firmalara geciken her ay için %10 gecikme bedeli tahakkuk ettirilir. Bu bedel sözkonusu firmaya fatura edilir. Mal bedelinin ve gecikme bedellerinin ödenmemesi halinde gerekli yasal uygulamalar yapılır. Hertürlü ticari, mali ve adli uyuşmazlık halinde Yalova Mahkemeleri yetkilidir.

8. Bu Kurallar, Müşterilerimiz ve Müşteri Adayları için genel bir duyuru ve ilan niteliğinde olup, Firmamızdan ürün ve hizmet satınalan firmalar işbu satış kurallarını aynen kabul etmiş sayılırlar.

Sağlıklı ve mutlu bir ticari işbirliği, bol kazançlar, hayırlı işler ve işlerinizde başarılar dileriz.

Saygılarımızla.


Kurumsal
- Hakkımızda
- Kurucumuz
- Belgelerimiz
- İnsan Kaynakları
Telif Hakkı 2009
PROSES - T.İ.M.
PROSES TİCARET İMALAT MÜHENDİSLİK

 
Tescilli Ticari Marka.
Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği «Kartuş ve Torba Filtre Üretiminde Kapasite ve Verimliliğin Artırılması» projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk PROSES-T.İ.M. LTD. ŞTİ.’ne aittir ve T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın görüşlerini yansıtmaz.