Proses Tim Logo Proses Tim Logo
 
Endüstriyel Madde ve Malzeme İmalatı, Ticareti ve Mühendislik Hizmetleri
Proses Tim Logo

KURUCUMUZ


Firmamızın kurucusu Doğan Gürbüz, 1951 İstanbul doğumludur. 1975 yılında İ.D.M.M.A. Galatasaray Mühendislik Fakültesi, (Şimdiki Yıldız Teknik Üniversitesi) Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İş hayatına başladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 48. dönem İşletme Yönetimi Programını bitirdi.

Öğrencilik yıllarında Müzik ve İzcilikle uğraştı. İyi gitar çalar, İzcilik Federasyonu'na bağlı Yavuz İzci Gurubu'nun kurucusudur (1970), İzcilikle ilgili olarak uluslararası Wood-Badge Nişanı sahibidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Meslek hayatına 1977 yılında yedek subaylıktan terhis olduktan sonra, Marshall boya gurubundaki AYSAN Ağaç Yağları Sanayi A.Ş.'de Vardiya Mühendisi olarak başladı.

Ekim-1977'de AKSA Akrilik Kimya Sanayi A.Ş.'de göreve başladı. Sırasıyla aşağıdaki görevlerde bulundu.

1977 Dop ve Solvent Geri Kazanma Üniteleri Sorumlu Mühendisi,
1978 Polimerizasyon, Dop ve Solvent Ünitelerinden sorumlu İşletme Şef Yardımcısı,
1981 İşletme Müdür Muavini,
1992 Proses Müdürü,
2000 Yardımcı İşletmeler Müdürü,
2003 Yardımcı İşletmeler ve Liman Müdürü,

Ek görev olarak; 1983'den 2000 yılına kadar tüm fabrikada yeni kurulan, üniteler, yeni teçhizat ve tesisatın devreye alınması, sorunlarının giderilerek işletici departmanlara teslim edilmesinden sorumlu Start-up Başkanlığı görevini de yürüttü.

Tek çatı altında dünyanın en büyük akrilik elyaf tesisi olan Aksa'da, prosesin her aşamasında tecrübeli ve prosesin tamamını en iyi bilen kişilerden biri olarak akrilik elyaf ve polimer üretim prosesleri ve bunlarla ilgili tüm ana ve yardımcı proseslerde bilgili ve tecrübelidir.

Yaptığı görevler sonucu; kimyasal ve mekanik prosesler, yardımcı prosesler (utilities), start-up çalışmaları, üretim ve prosesle ilgili sorunların çözülmesi, enerji tasarrufu, maliyet düşürme, verimliliğin artırılması ve işletme yönetimi konularında çok tecrübe kazandı.

Çalışmaları sırasında birçok problem çözme, maliyet düşürme, tasarruf ve verimliliğin artırılması, ISO-9000, ISO-14000, ISPS Code sistemlerinin kurulması ekiplerinde başkan ve üye olarak görev aldı. Müstakil projeler yürüttü.

İş yaşamında çok sayıda firma içi ve firma dışı eğitimlere katıldı.

(Çeşitli; Yöneticilik, İnsan İlişkileri, Teknik Konular, Proses Kontrol, Otomatik Proses Kontrol, FMEA, İPK, Nonlineer Proses Kontrol, Toplam Kalite Yönetimi, Süreç Yönetimi, 6 Sigma, Hedeflere Göre Yönetim, Performans Yönetimi, ISO-9000/14000, Çevresel Eğitimler, Bilgisayar, TKY- Özdeğerlendirme, Teknik Emniyet ve İş Güvenliği, Mülakat Teknikleri, Toplantı Yönetimi, Yönetici Grid, ISPS Code, NLP, vs..)

Ocak-2005'te emekli olduktan sonra, PROSES Ticaret, İmalat, Mühendislik Firması’nı kurmuş olup, çalışmalarına devam etmektedir.


Kurumsal
- Hakkımızda
- Kurucumuz
- Belgelerimiz
- İnsan Kaynakları
Telif Hakkı 2009
PROSES - T.İ.M.
PROSES TİCARET İMALAT MÜHENDİSLİK

 
Tescilli Ticari Marka.
Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği «Kartuş ve Torba Filtre Üretiminde Kapasite ve Verimliliğin Artırılması» projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk PROSES-T.İ.M. LTD. ŞTİ.’ne aittir ve T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın görüşlerini yansıtmaz.